Rezalet Çıkarasım Var

Bazen mutfağa girip bütün yumurtaları kırıp, tüm cevizleri dağıtmak, beraberinde unu ve şekeri her yere savurarak Picasso misali mutfakta soyut resim çalışması yapmak istiyorum. Bazen evdeki haleti ruhiyeniz o şiddetlere varabiliyor. Herşeye rağmen ne kadar eğlenceli olabileceğini düşünüp harekete geçmek üzereydim ki bir ses beni birden kendime getirdi:
- Anneeeemm! dedi
- Efendim annecim
- Çoo, bobo, mama (çoo: çikolata, bobo: nohutgillerden çerezlere verilen ad oğlumun literatüründe)
Sarp'ımın karnı acıkmış ve ne biliyorsa tek tek sıralayıp dile getiriyordu. Hemen harekete geçip yine mutfağa vuruyorum kendimi ve bilinmezliklere dalıyorum meyve ve sebzeler içerisinde. Bilmem anladınız mı ama bugün tarif yok. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Sadece bir çocuk gibi sevmek, sevilmek ve eğlenmek istiyorum. Eğlenmek yaşamın her alanına sığdırılabilir bir güzellik. Zaman ve mekan farketmeksizin. Gündüz, gece, soğuk, sıcak, güzel, çirkin bütün zıtlıklar bir arada olsun istiyorum. Fonda Manga...


Bir kahve yapıyorum, sizde alır mısınız?

2 yorum:

 1. Yalnızca bir 'anne' bir 'eş' sıfatım eksik yazıyla bütünleşmek adına.. Bütün kadınlar için geleneksel ruh halleri mi bu okuduklarım, yoksa seninle ortak paydalarda mı buluşuyoruz bilmiyorum.. Ama oldukça şanslısın, ben bu ruh halindeyken arkamdan seslenip beni kendime getirecek bir meleğe sahip değilim. Benim için onu bir kez öper misin :) Allah nazarlardan korusun, sevgiyle Öznur ablacım.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabiki öperim canım, bu sıcak ve sevgi dolu cümleleri yazan güçlü karakterli kadın o ruh halinden hiç şüphem yok ki sıyrılabilir. Dilerim zamanı geldiğinde melek duygusunu tadarsın canım :)
   Işığın hiç kaybolmasın.

   Sil

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...