Alin's Cafe & Restaurant Tadım Etkinliği

Alin's, 10 yıldır İzmir'de elit duruşu, araştırmacı ve sürekli kendini güncelleyen mutfağı ile stilini şahane şekilde ortaya koyan bir imaj sergiliyor. İzmir'in en popüler mekanları arasında diyebilir miyiz? Kesinlikle! 8 şubesi ile bunu kanıtlar nitelikte.

 

Geçtiğimiz günlerde yine bir "altın kızlar" Selcen ve Sevilay organizasyonu tadım etkinliğinde birlikteydik. Alins'in en büyük yüz ölçümüne sahip, 1200 metrekarelik ve 400 kişi kapasitelik Bornova Şubesi 'ne davetliydik. İşletme ortaklarından Murat Bey, marka ve sosyal medya danışmanları Özgür Bey'in samimi karşılamaları, ilgi ve alakaları son derece zarifti. Bize markanın geçmişten günümüze akışını, gelişimini ve nasıl olgunlaştığını, mutfaktaki titizliklerini, menülerindeki ürünlerinin pişirilme tekniklerini anlattılar ve biz de zevkle dinledik. Çok çok teşekkürler...


Benim seçimim, menüye yeni ekledikleri lezzet Kinoa Yatağında Izgara Somon, yanında mevsim yeşillikleri ve soslanmış elma dilim patates ile servis edildi. Kinoa ve somonun uyumu fevkalade idi. Son derece sağlıklı ve omega içeriği yönünden oldukça güçlü bir tabak ;)

 

O çok zevkli barından bir kare. Kışın gece 01:00'e kadar açık ama yazın bu saat 03:00 'leri buluyormuş. Zamanla sorunu olmayanlara harikulade bir haber :)) Şehir içinde, büyük çoğunluğu ağaçlarla çevrili, nefes alan bahçesinde sevdiklerinizle ve keyifle. Müthiş ambiyans ;)
Mekandaki diğer güzellik ise orijinal yapısı bozulmadan dekore edilmiş tarihi köşk ve içindeki yıllanmış hala aktif olarak kullanılabilen şömine (hastasıyım şömine ruhunun). Barın zengin içeriği ile şömine ve şarap ritüelini de keyifle gerçekleştirebilirsiniz..

 

Bornova Alin's her türlü organizasyona ev sahipliği yapmaya müsait ve hazır ;)
Tiramisu, Çikolatalı Sufle ve Dondurmalı Pancake.
Son olarak resimdeki tatlılarının da tadına varıp, beğenilerimizi ve eleştirilerimizi dile getirdikten sonra, bol fotoğraf şöleni ile geceyi noktaladık.

LokumPilavı ve ElEmeğiGözNuru Kızlar her şey için çok teşekkürler...

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...