Sevilen Şarapçılık & İsabey Bağevi

 

Dumanı üstünde grubumuz #doyadoyageziyoruz ekibi olarak biz, geçtiğimiz günlerde tek kelime ile muhteşem bir pazar gününe şahitlik ettik. Bu organizasyon için baktıkça içimizi açan güzeller güzeli  sevgili Esin'e teşekkür ederek başlamanın en doğru olacağı kanaatindeyim. :)) Fabrika ziyareti ile üretimin hemen hemen her aşamasını bize olağanca sabrı ve naif kişiliği ile engin bilgi birikimini ilk ağızdan paylaşan 3. kuşak sahiplerinden sevgili Murat Güner tarafından dinlemek ve yaşamak benim için ayrı bir şerefti.
1960 yılından beri kendi üzümünü üretmesiyle fark yaratan şarap firması Sevilen Magnesia Fabrikası, son teknoloji ekipmanlarıyla, etkileyici derecede hijyenik koşullarda oldukça büyük bir alana kurulmuş. Kırmızı ve Beyaz şarapların Fransız meşe fıçılarında günler ve hatta aylarca fermante olmak üzere dinlenmesi için ayrılmış ışık görmeyen büyüleyici mahzenleri, güney izmir bağ rotası olarak ziyaret edebileceğiniz muazzam bir durak.


Aydın yolu üzerindeki Ortaklar'da bulunan fabrika ziyaretinin akabinde Menderes'te bulunan restauranta doğru yol alıyoruz bağ ziyareti ve tadım için.


Bağın tam ortasında, doğa içinde ahşap ağırlıklı dekoru ile şömineli  muazzam bir restaurant karşıladı bizi. Tabii ki daha önemlisi son derece ilgili ve güler yüzle hizmet veren çalışanları.
Şarapları tadarken üzüm çeşitleri, aldığımız aromalar, üzümün yetiştirilme şekli, hava ve toprak koşulları gibi her konuda bilgilendiğimiz şahane donanımlı bir geziydi. Üzüm ile yoğrulmuş bir hayat onlarınkisi, hayran olmamak elde değil doğrusu. Murat Bey 'e değerli zamanını bizimle paylaştığı için en derinden teşekkürlerimi iletiyorum tekrar tekrar...

 

Kırmızı şaraba olan ilgimi tanıyanlar bilir ;) favorim "900 Cabarnet Sauvignon ve 900 Fume Blanc". Fransız meşe fıçılarının tadı şarabın hücrelerine kadar işlediğini hissediyorsunuz, olağanüstü....
Merlot, Shardonnay, Late Harvest, Kalecik Karası, Sauvignon Blanc, Centum Syrah, Carignan, Bordeaux Blend denediğimiz diğer nev-i şahsına münhasır lezzetlerdi.

  

Şarabın en iyi eşlikçisi farklı çeşitlemelerden oluşan peynir tabağıdır. İşin üstadı olunca bittabi peynirlerinin de lezzetine değinmeden geçmek haksızlık olur. Ekip olarak çok etkilendiğimiz doğrudur peynirlerin nefasetinden, damakta bıraktığı o inanılmaz tadlardan...

 

Restaurantın mutfağı da çok başarılıydı. Başlangıç olarak dana carpaccio ve peynir ile görsel şölene çevrilmiş bir tabak, ardından yine lezzet patlaması bir ara sıcak beyaz kuşkonmaz ile servis edilen güveçte peynirli tortellini. Ana yemeğimiz ise  kıvamında, suyunu kaybetmeden ve pembeliğini koruyarak pişirilmiş biftek, yanında da olmazsa olmaz kırmızım ;) ve final tatlı.
Menüleri oldukça zengin. Şehirden uzak, ruhunuzu dinlendirecek fevkalade bir atmosfere sahip İsabey Bağları'nı hala ziyaret etmediyseniz, aşkla öneriyorum. Çok zevk alacaksınız.

Neymiş; Şarap Mahzende, Aşk Kalplerde Yıllanır.
Hep aşkla geçsin ömrünüz!!!

İsabey Bağevi
Gölcükler Köyü, İstasyon Mahallesi, Menderes / İzmir
Rezervasyon için: 0232 7822794

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...