Sesini Duyur Türkiye - Gezi Parkı Direnişi

Elinden geleni ardına koyma emi! Bize bu günleri yaşattın ya içimiz param parça... Sana biriktirdiğim avuç dolusu küfür var içimde! Bir eylem için bu kadar cana kıydın ya, bu kadar nefes almanı sağlayan her bir ağacı bir rant için gözünü kırpmadan kestirme emri verdin ya, yatacak yerin yok bilesin. Ama bu kez yapamayacaksın. Alkolü yasakladın ya herkes ayıldı işte!! Facebook, Twitter, Blogger hepsini kapat, yayın yasağı koy istersen; yine de bizi susturamayacaksın. Bu kez başaramayacaksın. Bunu bize sen yaptın, bunu sen istedin ve bunu çoktan hakettin. Bu mu senin ileri demokrasi anlayışın?! Bu mu halkına yaklaşımın?! Biber gazını layık görüyorsun; bizi düşman mı belliyorsun?! Böyle bir hükümet istemiyoruz. Eylemde ciddi kayıplar ve yaralanmalar var. Bunun hesabını vereceksin, vereceksiniz hepiniz. 
Fikri hür, vicdanı hür nesilleri yok edemeyeceksin.


Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
Ve bir orman gibi kardeşçesine
Nazım Hikmet Ran

9 yorum:

 1. Bu son olaylar artık bardağı taşırdı uyuyan millet uyandı. Hiç biri çıkıp ta ne oluyor demiyor çünkü yemiyor...Nedir bu zorbalık nedir bu eziyet ama hiç bir ulusal kanal bu olayı göstermiyor bir yerde magazin bir yerde yarışma sadece 2 kanal veriyor canlı canlı ulusal tv halk tv yabancı kanallar manşetten veriyor olayları bizim basın nerede nasıl sindirdilerse artık yazıklar olsun... Ama az kaldı sonu geldi akp'nin... Gazamız mübarak olsun

  YanıtlayınSil
 2. Demokrasinin ne demek olduğunu görmüş oldu başbakan. Görmeye de devam edecek. Tüm Türkiye ayakta. Yılmayacağız, susmayacağız!

  YanıtlayınSil
 3. Halkıyla savaşıyor resmen. Ama artık herkes yeter dedi ve bugüne gelindi...
  Tüm ülke tek vücut oldu.
  Ülkemiz için hayırlısı olsun arkadaşım...

  YanıtlayınSil
 4. Allah'ım ne desen haklısın canım arkadaşım, bir bardağa su fazla koyarsan taşar işte artık bardak taştı, ben umudumu kesmek üzereyken hem de..biliyorsun umudumu tüketmiştim kimse umursamıyor diye blogumu bile bırakmıştım Allah'tan umut kesilmezmiş:)
  Allah tamamına erdirsin gazamız mübarek olsun..

  YanıtlayınSil
 5. Nihayet ayildik..ayaklandik, umutlarimiz yok olmamis demekki..bu sadece bir baslangic..
  Artik korkma sirasi onlarda sagolasin bu guzel paylasim icin..

  YanıtlayınSil
 6. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 7. Oznurrr ben suanda sadece biraz gunes biraz sicak istiyorum :( gonder bana az birsey ltf.:)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Canım Emelim göndermem mi :)) ondan bol ne var. Bir havamız var zaten artık özgürce nefes alabildiğimiz ve seninlede zevkle paylaşırım canım arkadaşım.

   Sil
 8. evet özellikle içkiyi yasaklaması çok iyi oldu, bütün ayyaşlar ayıldı.
  "herşey güzel olacak"
  kucak dolusu sevgiler

  YanıtlayınSil

Değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...